Archiwum

Aktualności z życia naszego miasta i gminy

Data dodania: 2018-03-06
 Zwycięstwo w półfinale Mistrzostw Polski

W dniach 3-4. marca 2018 w Orzyszu (warmińsko-mazurskie) odbył się Półfinał Mistrzostw Polski w Unihokeju w kategorii juniorek młodszych. W zawodach wzięło udział 6 drużyn:
• UKS JUNIOR KĘBŁOWO /wielkopolskie/
• UKS 86 MOKOTÓW  WARSZAWA /mazowieckie/
• MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW /zachodnio-pomorskie/
• UKS GRÓDEK /podlaskie/
• UKS „JEDYNKA” ORZYSZ /warmińsko-mazurskie/
• TKKF PIONIER TYCHY /śląskie/

Turniej rozgrywano systemem  „każdy z każdym”, w czasie 3x15 minut. Drużyna UKS Junior rozpoczęła zmagania meczem z drużyną z podlasia UKS Gródek.  Pierwszą bramkę zdobyły rywalki jednak zawodniczki z Kębłowa odpowiedziały 4 golami i pokonały rywalki  4-1. Bramki zdobyła Klaudia Herzog i 3 Maria Roszak. Drugi mecz i drugie zwycięstwo, tym razem nad ekipą Pioniera Tychy 2-1. Wynik wskazuje na bardzo zacięty pojedynek, jednak był to mecz niewykorzystanych szans. Zamknięcie tyszanek na swojej połowie nie przynosiło bramek. Doskonale w tym meczu spisywała się bramkarka TKKF.

Ostatni sobotni mecz Junior rozegrał z gospodyniami turnieju UKS JEDYNKĄ ORZYSZ. Rywalki tylko w pierwszej tercji dorównywały podopiecznym Tomasza Kaczmarka i Tomasza Bartza. Wynik po pierwszej tercji 1-1. Ostateczny wynik końcowy to 9-3.

Po pierwszym dniu rywalizacji dwa zespołu z Kębłowa i Trzebiatowa miały po trzy zwycięstwa i praktycznie pewny awans do Finałów Mistrzostw Polski. Pierwszy niedzielny mecz rozegrały właśnie niepokonane wcześniej ekipy. W zaciętym pojedynku lepszym okazała się drużyna z Kębłowa 2-1. Zwycięstwo zostało jednak okupione dość poważną kontuzją czołowej zawodniczki Klaudii Radnej, która w jej wyniku została wykluczona z gry na dłuższy okres.

W ostatnim meczu całego turnieju przeciwniczkami kębłowianek były zawodniczki ze stolicy. UKS MOKOTÓW WARSZAWA podobnie jak wszystkie poprzednie drużyny musiały uznać wyższość „Juniora”, wygrana 5-3.
Ostatecznie z kompletem wygranych drużyna z Kębłowa awansuje do Finałów Mistrzostw Polski. Tabela końcowa turnieju przedstawia się następująco:

Nagrody indywidualne w turnieju otrzymały:
- KLAUDIA HERZOG – najlepszy lewy obrońca.