wpisz słowo:   
 Wtorek,  12 Listopada 2019
 
 
A  A  A
Zobacz
Nagrody
Archiwum

Aktualności z życia naszego miasta i gminy

Data dodania: 2019-06-24
 XV Jubileuszowa Parafiada Regionalna w Wolsztynie

Wolsztyńska Parafiada odbywa się tradycyjnie tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Uczestnicy w nastrojach już wakacyjnych, stają do rywalizacji aby zdobywać nagrody indywidualne, ale również walczyć o punkty dla swojej reprezentacji, a przede wszystkim wspaniale się bawić.  Głównym założeniem Parafiady jest połączenie jej trzech filarów: stadion - teatr - świątynia. W Wolsztynie doskonale nam się to udaje. W tym roku nasza impreza obchodzi jubileusz - Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała Parafiadę po raz piętnasty. Impreza odbyła się w dniach 17 – 18 czerwca 2019 r.

 

Parafiada organizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza w ramach programu Imprezy Regionalne 2019, a dofinansowywana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Rywalizację zainaugurowaliśmy wcześnie, bo już od godziny ósmej odbywały się konkursy wiedzy i konkursy plastyczne. O godzinie 10.00 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie XV Jubileuszowej Parafiady Regionalnej, na które osobiście przybył Starosta Wolsztyński pan Jacek Skrobisz. W rozpoczęciu udział brała również dyrekcja szkoły oraz przedstawiciel WSD Misjonarzy Oblatów z Obry. Po krótkich przemówieniach wszyscy uczestnicy ustawili na szkolnym placu ogromną "piętnastkę", a później zatańczyli kowbojski taniec. 

 

Równocześnie z konkursem wokalnym rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Sportowcy mieli w czym wybierać: ringo, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, szachy, warcaby, tenis stołowy, trio basket, rowerowy tor przeszkód, rzucanka siatkarska i badminton. Do turnieju stanęli też recytatorzy, którzy deklamowali wiersze patriotyczne.

 

Nagrody indywidualne dla uczestników ufundowane zostały przez Powiat Wolsztyński i ks. kanonika Sławomira Majchrzaka. Okazjonalne kubki zaprojektowany specjalnie na Jubileuszową Parafiadę można było zakupić dzięki Firmie NorDan.   

 

W przerwie między konkurencjami można było obejrzeć wystawę zdjęć z poprzednich Parafiad oraz z warszawskich Finałów, przeczytać wspomnienie o Ojcu Józefie oraz informacje o programie Katyń...ocalić od zapomnienia. 

 

Młodsi uczniowie w ramach Małej Parafiady, oraz grupy, które aktualnie nie uczestniczyły w rywalizacji, otrzymały zadanie by zrealizować jeden element z parafiadowej triady. Świetnych pomysłów było bardzo dużo: kręgle, ścieżka zdrowia, plac zabaw, siłownia na powietrzu, kajaki, mecz i biegi na plaży, wspólne śpiewy, prace plastyczne, wizyta w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia.

 

W obsłudze imprezy pomagali klerycy WSD Misjonarzy Oblatów z Obry, wolontariusze z ZSZiT oraz z SP 3. Całą imprezę z aparatem fotograficznym towarzyszył nam i wspierał dobrym słowem pan Maciej Piotrowski z Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie.

 

Drugiego dnia wszyscy uczestniczyli we Mszy Św. na zakończenie Parafiady, którą odprawił ks. kanonik Stanisław Majchrzak w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. Po wspólnej modlitwie miały miejsce podziękowania, a po piętnastu latach było komu i za co dziękować. 

 

W parafiadowej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja Parafii p.w. Św. Józefa Opiekuna Kościoła Św. z SP 3. Wszystkie drużyny otrzymały puchary Starosty Wolsztyńskiego i sportowe nagrody ufundowane przez Gminę Wolsztyn.. Najważniejsze jednak były nie zwycięstwa, a wspaniała zabawa i zdobyte nowe umiejętności i doświadczenia.

 

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim, którzy swoją życzliwością wsparli XV Jubileuszową Parafiadę Regionalną w Wolsztynie.Galeria zdjęć

Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie Urząd Miejski w Wolsztynie
Ostrzeżenia meteorologiczne...

Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-11-10 | Ostrzeżenie meteorologiczne - gesta mgła
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-09-30 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-09-17 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-09-01 | Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-08-29 | Ostrzeżenie meteorologiczne - upał
zobacz więcej ostrzeżeń meteo...


Tereny inwestycyjne
Gminne inwestycje
Fundusze zewnętrzne
Szlaki GPS


Zgłoś awarię
Stacja meteo
Kamery online
Informator SMS
Portal esesja
Sprawdź dowód
Biuletyn Informacji Pub.
Imprezy cykliczne
Pobierz Quest
Szlaki GPS
Wolsztyn inspiruje
Foldery promocyjne
Galeria zdjęć
Łódź Turystyczna
Kultura
Edukacja
Biblioteka Publiczna
Projekt 8.3
Karta Rodziny
Ochrona powietrza
Opieka nad zabytkami
Strefa Płat. Parkowania
iPlan Miasta
Sport
Komunikacja
Geo-System
Informacja przestrzenna
Oferta inwestycyjna


Nadchodzące wydarzenia...

2019-11-21
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-11-13
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-11-13
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-11-11
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-11-09
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-11-09
Urząd Miejski w Wolsztynie
2019-11-08
Urząd Miejski w Wolsztynie
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...
Aktualna pogoda w Wolsztynie...zobacz więcej kamer...

Nadchodzące wydarzenia - Wolsztyński Dom Kultury...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...

Nadchodzące wydarzenia - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...


URZĄD MIEJSKI W WOLSZTYNIE
Rynek 1
64-200 Wolsztyn

Tel. (68) 347 45 00, Fax. (68) 384 27 47

Urząd Miejski jest czynny:
poniedziałek 8:00 - 16:00, wtorek - piątek 7:00 - 15:00
Wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać codziennie
w godz.: poniedziałek 8:00 - 15:30, wtorek - piątek 7:00 - 14:30

Kasa czynna:
poniedziałek 8:00 - 15:30
wtorek - piątek 7:00 - 14:30                    
                    
                    
Osób online: 20
stat4u
Urząd Miejski w Wolsztynie - www.wolsztyn.pl 2008 - 2019
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"