Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Wolsztynie

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi Wolsztyn we wtorek, 19 marca 2019 roku. Spotkanie z mieszkańcami, odbędzie się w Miejskiej Sali Sportowej przy ul. Marcinkowskiego 10A, rozpocznie się o godz. 18:30.

(...)

Trwa II etap budowy ścieżki rowerowej Stary Widzim-Wroniawy

Trwają prace budowlane przy budowie drugiego etapu ścieżki rowerowej Stary Widzim – Wroniawy. Inwestycję prowadzi Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu z udziałem Gminy W (...)

Trwa budowa ścieżki rowerowej Karpicko – Barłożnia Wolsztyńska

Inwestycja realizowana przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu z udziałem Gminy Wolsztyn (50% wartości inwestycji sfinansuje gmina Wolsztyn). Gmina otrzyma wsparcie finansowe w ramach progr (...)

Międzynarodowy konkurs fotograficzny pt. Parowozowe Impresje 2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Parowozowe Impresje”, który tradycyjnie już towarzyszy wolsztyńskiej Paradzie Parowozów.

(...)

Sukces samorządów – Wolsztyn w kategorii miast na prawach powiatu

Ranking najlepiej rozwijających się gmin i miast oparty o wskaźniki liczbowe dostępnych danych – przede wszystkim  pochodzących z GUS,  sprawozdań budżetowych samorządów.

(...)

Rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych

Rekrutacja dzieci do publicznych: przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach podstawowych w Gminie Wolsztyn zostanie przeprowadzona przy wsparciu systemu ele (...)

Spalasz śmieci w swoim piecu ?

Spalasz śmieci w swoim piecu? Czy wiesz, że popełniasz wykroczenie, a nawet przestępstwo ? Prosimy o zapoznanie się akcją prowadzoną przez Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie.

(...)

Podpisano umowę na dworzec

W Wolsztynie 22 lutego 2019 roku gościł Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego Celem wizyty było podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn.: „Poprawa stanu infrastruktury dworcowej poprzez (...)

Po 30 kwietnia 2019 r. będą wykreślane wpisy, które nie posiadają wymaganych danych

Przypominam Państwu, że zgodnie z art. 203 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej,  jeśli przedsiębi (...)

Nie wolno spalać odpadów zielonych na posesjach

W związku z wieloma pytaniami mieszkańców naszej gminy dotyczącymi możliwości spalania odpadów zielonych, Urząd Miejski w Wolsztynie, Wydział Komunalny i Ochrony Środowiska zwrócił się do Związku M (...)

« »