wpisz słowo:   
 Środa,  7 Czerwca 2023
 
 
A  A  A
Zobacz
Nagrody
Archiwum

Spis Powszechny 2021

 

 

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

 

 

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Co to oznacza?
Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.
Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

 

Każdy rachmistrz spisowy posiada identyfikator zawierający:
1) imię i nazwisko wraz ze zdjęciem,
2) numer identyfikatora oraz hologram,
3) nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego,
4) podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora,
5) okres, na jaki identyfikator został wystawiony.

W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można sprawdzić na kilka sposobów:
    • poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ ,
    • poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza,
    • w przypadku wątpliwości o pomoc w weryfikacji można także poprosić policję.

 

Spis metodą wywiadu bezpośredniego w terenie prowadzony jest przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem standardowych zaleceń sanitarnych, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa i zaleceniami. W trakcie przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich rachmistrz spisowy powinien bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego.
Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie wywiązali się z obowiązku przekazania danych przez Internet, aby uczynili to, nie czekając na telefon bądź wizytę rachmistrza. Spisać można się logując na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej: 22 279 99 99.

 

Wszystkie osoby, które samodzielnie spiszą się przez Internet, mogą wziąć udział w loterii. Tę możliwość mają tylko i wyłącznie osoby, które dokonały samospisu internetowego.
Źródło: https://stat.gov.pl/aktualnosci/od-23-czerwca-br-rachmistrzowie-spisowi-rozpoczna-wywiady-bezposrednie,358,1.html

 

Dla osób, które nie posiadają w domu komputera lub internetu, Miasto Wolsztyn przygotowało punkt, gdzie można dokonać samospisu i uzyskać wsparcie w wypełnieniu internetowego formularza. Znajduje się on w budynku urzędu miasta, Rynek 1.

 

 

 

Od początku kwietnia trwa w całym kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jego podstawową formą jest samospis internetowy, a uzupełniającą spis prowadzony telefonicznie. Spis jest obowiązkowy, a niedopełnienie tego obowiązku skutkować może karą administracyjną. Zanim zaczniemy udzielać informacji o sobie, zapoznajmy się z zasadami spisu i zachowajmy czujność, aby nie paść ofiarą oszustów, których głównym celem jest wyłudzenie naszych danych.


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 ma potrwać do 30 września br. Udział w nim jest obowiązkowy, a niedopełnienie tego obowiązku zgodnie z art. 57 Ustawy z dnia 29 czerwca 1995 o statystyce publicznej sankcjonowane jest grzywną. Jej wysokość może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych. Wiodąca forma spisu to samospis internetowy, polegający na wypełnieniu formularza dostępnego na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Metoda uzupełniająca zaś, to spis telefoniczny za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99.
Realizując swój obywatelski obowiązek pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności, aby nasze dane nie trafiły w niepowołane ręce. Oszuści mogą wykorzystywać bowiem wszelkie okazje, by zdobyć interesujące ich informacje np. dane osobowe, czy dane niezbędne do korzystania z bankowości elektronicznej.

Jakiego rodzaju pytań możemy się spodziewać?  

Sprawdź pod tym linkiem: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Apelujemy o ostrożność i zachęcamy do zapoznania się z zasadami i pytaniami obowiązującymi podczas spisu. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jakich pytań się spodziewać, a na jakie nie powinniśmy odpowiadać. Pytani na przykład o kwestie dotyczące numerów kont bankowych, danych do logowania, czy posiadanych kosztowności, powinniśmy od razu nabrać podejrzeń, co do uczciwości rozmówcy, bo takich pytań w formularzu spisowym nie ma. Wszelkie szczegółowe informacje o spisie można znaleźć na stronie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – Strona informacyjna o Narodowym Spisie Powszechnym 2021.

Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisane przez rachmistrzów telefonicznie.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu wolsztyńskiego, aby zanim zaczną udzielać informacji osobie kontaktującej się, jako rachmistrz, zachowali czujność i zweryfikowali, czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje. Może to w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko stania się ofiarą oszustów, których głównym celem jest wyłudzenie naszych danych.

Jak zweryfikować, czy dzwoniący jest rachmistrzem?

Po pierwsze, rachmistrzowie w całym kraju kontaktować się będą za pośrednictwem tzw. „złotego numeru” 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, który powinien wyświetlić się na naszych telefonach. Niezależnie od tego każdy, do kogo zadzwoni rachmistrz będzie mógł zweryfikować jego dane poprzez infolinię 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora). W tym celu należy zapisać imię i nazwisko rachmistrza oraz numer jego identyfikatora.  Po połączeniu z infolinią, zgodnie z przekazywaną przez lektorkę instrukcją naciskamy klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”, a następnie wybieramy „2”, aby przejść do opcji „Weryfikacja tożsamości rachmistrza”. Po przekazaniu imienia i nazwiska rachmistrza oraz numeru jego identyfikatora pracownik urzędu statystycznego potwierdzi lub zaprzeczy, że nasz rozmówca jest tym, za kogo się podaje.

Czy rachmistrz może przyjść do mojego domu?

Rachmistrzowie rozpoczną swą pracę od 4 maja br. jednakże z uwagi na epidemię, wywiady bezpośrednie - do odwołania - nie będą realizowane. Do odwołania żaden rachmistrz nie odwiedzi nas w domu.

  

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – już dziś spełnij swój obowiązek i dokonaj samospisu przez Internet!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 trwa od 1 kwietnia 2021 roku. Udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawową i obowiązkową formą jest samospis internetowy, metodami uzupełniającymi są : spis telefoniczny lub bezpośredni przy pomocy rachmistrza spisowego. Dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

Już dziś wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet.

Więcej informacji znajduje się na stronie : https://spis.gov.pl/
Infolinia spisowa pod numerem : 22 279 99 99

 

 

 

 

Infolinia NSP już działa! Zadzwoń pod numer 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Do 31 marca, wybierz Kanał 1 i uzyskaj informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021!

Spis rusza od 1 kwietnia 2021 r. i wtedy też Infolinia będzie uzupełniona o kolejny kanał  „Spisz się przez telefon”.

Konsultanci NSP są gotowi do pomocy.

Zapraszamy!

 

 

 

 

Decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.


Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis jako Gminny Komisarz Spisowy w Wolsztynie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

NSP 2021 jest przeprowadzany w terminie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 września 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00.

Termin składania ofert od 1 do 9 lutego 2021 roku.

Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:

- mieć ukończone 18 lat,
- cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
- posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
- posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
- nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

 

Ogłoszenie o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych (pdf)

 

Formularz do pobrania -  oferta kandydata na rachmistrza spisowego (docx)

 Ostrzeżenia meteorologiczne...

Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-04-25 | UWAGA PRZYMROZEK
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-03-25 | Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem!
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-02-17 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-02-03 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-01-04 | Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr
zobacz więcej ostrzeżeń meteo...


Tereny inwestycyjne
Gminne inwestycje
Fundusze zewnętrzne
Szlaki GPS


Zgłoś awarię
Stacja meteo
Kamery online
Informator SMS
Portal esesja
Sprawdź dowód
Biuletyn Informacji Pub.
Imprezy cykliczne
Pobierz grę terenową
Szlaki GPS
Wolsztyn inspiruje
Foldery promocyjne
Galeria zdjęć
Łódź Turystyczna
Kultura
Edukacja
Biblioteka Publiczna
Zwierzaki z Wolsztyna
Karta Rodziny
Ochrona powietrza
Opieka nad zabytkami
Strefa Płat. Parkowania
iPlan Miasta
Sport
Komunikacja
Geo-System
Informacja przestrzenna
Oferta inwestycyjna


Nadchodzące wydarzenia...

2023-06-20
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-06-17
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-06-05
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-06-04
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-06-02
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-05-27
Urząd Miejski w Wolsztynie
2023-05-25
Urząd Miejski w Wolsztynie
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...
Aktualna pogoda w Wolsztynie...

zobacz więcej kamer...

Nadchodzące wydarzenia - Wolsztyński Dom Kultury...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...

Nadchodzące wydarzenia - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn...
zobacz więcej nadchodzących wydarzeń...


URZĄD MIEJSKI W WOLSZTYNIE
Rynek 1
64-200 Wolsztyn

Tel. (68) 347 45 00

Urząd Miejski jest czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 16:00
piątek 7:00 - 14:00

Wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00 - 14:30
środa 7:00 - 15:30
piątek 7:00 - 13:30

Kasa czynna:
poniedziałek, wtorek, czwartek 9:00 - 14:30
środa 9:00 - 15:30
piątek 9:00 - 13:30                    
                    
                    
Osób online: 18
stat4u
Urząd Miejski w Wolsztynie - www.wolsztyn.pl 2008 - 2023
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"